Rezydencja nad jeziorem Garda, pierwszy certyfikat PassivHaus

residence / okoliczne tereny / Apartamenty
Baia dei Fiori – Zatoka Kwiatów, pierwsza rezydencja nad jeziorem Garda, która 9 maja 2017 roku otrzymała certyfikat PassivHaus. Jesteśmy nieskończenie dumni z tego wyróżnienia. Nasza ekorezydencja wybudowana na terenie turystycznej wioski Baia Verde – Zielona Zatoka została pomyślana, zaprojektowana i zrealizowana w sposób ekologiczny i zrównoważony, co pozwoliło stworzyć idealne miejsce dla wszystkich turystów, którzy chcą przeżyć „zielone” wakacje w kontakcie z naturą, w unikalnym zakątku jeziora Garda.

Do Waszej dyspozycji są 3 nowe apartamenty, dwa trzypokojowe na parterze, o powierzchni 57 m2 każdy, z ogrodem i werandą do wyłącznego użytku oraz jeden czteropokojowy o powierzchni 115 m2, na pierwszym piętrze, z balkonem o powierzchni 30 m2 przeznaczonym wyłącznie dla zamieszkujących apartament turystów. W każdym z tych mieszkań znajduje się salon z kuchnią wyposażoną w zmywarkę, piecyk elektryczny, płytę indukcyjną, lodówkę i zamrażarkę, okap kuchenny oraz wiele innych sprzętów, a także rozkładana, dwuosobowa kanapa. Ponadto mieszkania trzypokojowe składają się z sypialni wyposażonej w łóżko małżeńskie, pokoju z łóżkiem piętrowym, łazienki z prysznicem, WC, bidetem i umywalką. W apartamencie czteropokojowym znajdziemy natomiast dwie dwuosobowe sypialnie z łóżkiem małżeńskim, pokój z garderobą przeznaczony dla dwóch osób, dwie łazienki z prysznicem, WC, bidetem i umywalką.

Cechą charakterystyczną tej rezydencji nad jeziorem Garda jest właśnie jej „zielony” aspekt: izolacja termiczna, energia elektryczna pochodząca z odnawialnych źródeł, system wentylacji oparty na wymianie powietrza, redukcja emisji CO2, wykorzystanie do budowy rezydencji materiałów, które nie wymagały transportu na duże odległości, i wiele więcej. Ten wspaniały obiekt zapewni Wam wyjątkowy komfort podczas najpiękniejszych ekologicznych wakacji Waszego życia. Skontaktujcie się z nami!


Rezydencja nad jeziorem Garda: certyfikacja Passivhaus

Zacznijmy od samego początku, „budynek pasywny” to nieruchomość, która charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii, zarówno latem, jak i zimą. Dzieje się tak dzięki wysokiemu stopniowi izolacji termicznej, dobrej szczelności przegrody zewnętrznej oraz dzięki mechanicznemu systemowi wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła umożliwiającemu wymianę powietrza. Koncept Passivhaus rozwinął się w Niemczech i w Szwecji. Ten certyfikat jakości został utworzony w Passivhaus Institute w Darmstadt i obecnie każdy organ akredytowany we Włoszech musi odwoływać się to tej normy, aby uznać certyfikację.
Jakie są więc główne cechy „pasywnego budynku”, a więc także naszej rezydencji Baia dei Fiori nad jeziorem Garda?
1 – izolacja termiczna zewnętrznej przegrody budowlanej
2 – wysoka szczelność zapobiegająca przeciągom i wypływowi powietrza
3 – okna trzyszynowe
4 – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
5 – urządzenia elektryczne o niskim zużyciu energii
6 – odnawialne źródła energii (systemy fotowoltaiczne i wiatrowe)
7 – panele słoneczne do ogrzewania wody


Do wszystkich tych cech dołożyliśmy również dbałość o środowisko i otaczające nas tereny. Znajdziecie więc u nas rozległe obszary zielone do Waszej dyspozycji, roślinność typową dla naszego regionu, lokalne produkty, których nie trzeba transportować na duże odległości oraz wypożyczalnię rowerów e-bike pomagającą ograniczyć ruch samochodowy i wspierać „zielone” metody transportu. Na terenie całego naszego campingu obowiązuje segregacja odpadów, a drogi nie są betonowane.

Aby poznać wszystkie udogodnienia Rezydencji Baia dei Fiori nad jeziorem Garda, przejrzyjcie zdjęcia naszych apartamentów i wybierzcie najlepiej dostosowane do Was rozwiązanie na następne wakacje. Zachęcamy Was również do lektury artykułu: dlaczego nasza rezydencja jest wyjątkowa?