Dlaczego nasze letnie apartamenty nad jeziorem Garda są tak wyjątkowe?

okoliczne tereny / oferty / residence
Czy znaleźliście kiedyś rezydencję nad jeziorem Garda znajdującą się w wielkiej turystycznej wiosce? Z reguły rezydencje są wolnostojącymi obiektami, które oferują apartamenty na wakacje. Natomiast Baia  dei  Fiori jest inna i z tego też powodu jest wyjątkowa: ma uprzywilejowane położenie, jest zrównoważoną ekorezydencją nad jeziorem Garda oraz umożliwia korzystanie z wszystkich usług turystycznej wioski.
 

Położenie Rezydencji Baia dei Fiori nad jeziorem Garda

Gdzie się znajdujemy? Na zachodnim brzegu największego jeziora we Włoszech, w prowincji Brescia, w gminie Manerba, pośród wzgórz Valtenesi, a na dodatek... słuchajcie, słuchajcie, nad samym brzegiem jeziora. Właśnie tak, wioska turystyczna, w której znajduje się Baia dei Fiori, ma bezpośredni dostęp do plaży, nie musicie więc przechodzić przez niebezpieczne ulice, aby do niej dotrzeć.
Plaża jest publiczna i znajduje się przy niej kąpielisko. Możecie spokojnie opalać się, skakać do ciepłej, słodkiej wody jeziora, sączyć drinka lub zapytać w naszej recepcji o informacje na temat wynajmu łodzi czy innych atrakcji.
Z naszej rezydencji w kilka minut dostaniecie się do malowniczego starego miasta w Manerba, miejsca, które oferuje dużo więcej niż zwykłe zakupy. Ta urokliwa miejscowość jest prawdziwym klejnotem prowincji Brescia, a na dodatek można tu podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy, które złapią za serce każdego podróżnika. Będziecie mogli zakupić lokalne produkty charakterystyczne dla tego regionu, takie jak oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia produkowana wśród okolicznych wzgórz, wyborne wina, a także wyjątkowe rękodzieło stanowiące część lokalnej tradycji. To idealne miejsce, aby nabyć pamiątkę, która będzie Wam przypominała o wakacjach.
Spacer przez stare miasto w Manerba jest tak emocjonujący głównie dzięki zapierającym dech w piersiach krajobrazom, które otwierają się przed Waszymi oczami. Sugestywne obrazy jeziora Garda, z jego krystaliczną wodą oraz otaczającymi je górami, tworzą baśniową atmosferę. Zachęcamy Was to podziwiania widoków i uwiecznienia za pomocą aparatu tych niezapomnianych chwil.
Ponadto, stare miasto oferuje bogaty wybór tradycyjnych restauracji i kawiarni, gdzie będziecie mogli spróbować lokalnej kuchni i autentycznych smaków znad Gardy. Od specjałów na bazie świeżych ryb, po te oparte na lokalnych produktach, takich jak kiełbasy, sery czy oliwa z oliwek. Macie okazję dogodzić podniebieniu autentycznymi włoskimi przysmakami.

Baia dei Fiori to ekorezydencja nad jeziorem Garda

Zacznijmy od samego początku, „budynek pasywny” to nieruchomość, która charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii, zarówno latem, jak i zimą. Dzieje się tak dzięki wysokiemu stopniowi izolacji termicznej, dobrej szczelności przegrody zewnętrznej oraz dzięki mechanicznemu systemowi wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła umożliwiającemu wymianę powietrza. Koncept Passivhaus rozwinął się w Niemczech i w Szwecji. Ten certyfikat jakości został utworzony w Passivhaus Institute w Darmstadt i obecnie każdy organ akredytowany we Włoszech musi odwoływać się to tej normy, aby uznać certyfikację.
Jakie są więc główne cechy „pasywnego budynku”, a więc także naszej rezydencji Baia dei Fiori nad jeziorem Garda?
1 – izolacja termiczna zewnętrznej przegrody budowlanej
2 – wysoka szczelność zapobiegająca przeciągom i wypływowi powietrza
3 – okna trzyszynowe
4 – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
5 – urządzenia elektryczne o niskim zużyciu energii
6 – odnawialne źródła energii (systemy fotowoltaiczne i wiatrowe)
7 – panele słoneczne do ogrzewania wody


Do wszystkich tych cech dołożyliśmy również dbałość o środowisko i otaczające nas tereny. Znajdziecie więc u nas rozległe obszary zielone do Waszej dyspozycji, roślinność typową dla naszego regionu, lokalne produkty, których nie trzeba transportować na duże odległości oraz wypożyczalnię rowerów e-bike pomagającą ograniczyć ruch samochodowy i wspierać „zielone” metody transportu. Na terenie całego naszego campingu obowiązuje segregacja odpadów, a drogi nie są betonowane.

Baia dei Fiori proponuje ekologiczne, zrównoważone wakacje nad jeziorem Garda

Kto całym sercem wierzy w filozofię mającą na uwadze ochronę środowiska, nie może nie wybrać „zielonych” wakacji nad jeziorem Garda w naszej Rezydencji Baia dei Fiori.
Cały budynek posiada izolację cieplną, skuteczną zarówno zimą, jak i latem; wykorzystuje odnawialne źródła produkcji energii elektrycznej oraz ciepłej wody; redukuje do minimum emisję CO2; wyposażony jest w system hydrauliczny zapobiegający marnotrawieniu wody; preferowane jest w nim użycie produktów biologicznych, których nie trzeba transportować na  duże odległości.
Pobyt w naszej Rezydencji nazywamy „zielonymi” wakacjami nie tylko z powyższych powodów. Innym ważnym krokiem naprzód dla naszego campingu i dla Rezydencji jest zaoferowanie Wam możliwości wypożyczenia elektrycznych rowerów do przemieszczania się po okolicy podczas Waszego pobytu. Zostawcie auto na parkingu i skorzystajcie z naszych  E-Bike,  aby podziwiać te niesamowite tereny zdominowane przez przyrodę. Na pewno będziecie zadowoleni!
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o „zielonych” wakacjach nad jeziorem Garda, przeczytajcie nasz artykuł.


Usługi dostępne dla gości naszej rezydencji nad jeziorem Garda

Inną bardzo ważną cechą, która nas wyróżnia są oferowane usługi. Baia dei Fiori znajduje się na terenie jednej z największych turystycznych wiosek w okolicy, a jej goście mogą korzystać ze wszystkich usług oferowanych na terenie campingu, między innymi z trzech basenów, wielofunkcyjnego, piaszczystego boiska sportowego, placu zabaw dla dzieci, restauracji-baru, mini marketu otwartego przez cały sezon, profesjonalnej animacji czasu wolnego w okresie najcieplejszych letnich miesięcy.
Wybór jednego z apartamentów w Rezydencji Baia dei Fiori nad jeziorem Garda oznacza postawienie na ekologiczne, relaksujące, spokojne i niebywale komfortowe wakacje na łonie natury, ale również na pełen rozrywek, aktywny i na pewno nie nudny urlop.


Apartamenty na wakacje do Waszej dyspozycji

Rezydencja Baia dei Fiori nad jeziorem Garda udostępnia Wam 3 apartamenty na wakacje, dwa trzypokojowe i jeden czteropokojowy. Odkryjmy je razem

- Trzypokojowy apartament wakacyjny Iris i trzypokojowy wakacyjny apartament Girasole
Te dwa apartamenty o powierzchni 57 m2 każdy położone są na parterze rezydencji Baia dei Fiori. Do wyłącznego użytku mieszkańców willi pozostaje sporych rozmiarów ogród (około 15 m2) pozwalający w 100% cieszyć się okoliczną przyrodą, jeść posiłki na świeżym powietrzu i opalać się na wygodnych leżakach. Apartamenty składają się z sypialni małżeńskiej, pokoju z piętrowym łóżkiem, salonu z wyposażoną kuchnią, stołem, krzesłami oraz rozkładaną kanapą, wyposażonej i wykończonej z dbałością o najdrobniejsze detale łazienki. Dla Waszej wygody apartamenty są klimatyzowane.
Iris i Girasole z rezydencji nad jeziorem Garda są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dwójką mniejszych lub większych dzieci, ale mogą gościć nawet do 4+2 osób.

- Czteropokojowy apartament wakacyjny Rosa
Apartament Rosa położony jest na pierwszym piętrze ekorezydencji Baia dei Fiori. Ma powierzchnię 115 m2 i może gościć nawet do 8 osób, jest więc idealnym miejscem dla dużych rodzin lub grup przyjaciół. Składa się z 3 sypialni, dwóch z łóżkiem małżeńskim i jednej z łóżkiem pojedynczym, przestronnego salonu z wyposażonym aneksem kuchennym, krzesłami, stołem oraz rozkładaną kanapą, a także dwóch wyposażonych i nowoczesnych łazienek. Ofertę wzbogaca prywatny taras o powierzchni 30 m2 ze stołem i krzesłami umożliwiającymi spożywanie posiłków na świeżym powietrzu oraz z leżakiem.

Możecie wybrać taki apartament, który najlepiej odpowiadał będzie Waszym potrzebom. Zarezerwujcie go jednak z wyprzedzeniem, ponieważ wiele terminów jest już zajętych! Zapraszamy Was do przejrzenia zdjęć naszej rezydencji Baia dei Fiori.
ori.