Zrównoważony rozwój i wygoda w wakacyjnych apartamentach nad jeziorem Garda

Zrównoważony rozwój z każdym rokiem staje się coraz ważniejszy i powinniśmy pamiętać o nim również wtedy, kiedy rozmawiamy o wakacjach. Jeśli ekologiczne tematy są dla Was ważne i chcecie zorganizować zielony urlop, ekorezydencja Baia dei Fiori będzie dla Was idealnym rozwiązaniem.
Obiekt składa się z budynku podzielonego na trzy wakacyjne apartamenty nad jeziorem Garda, dwa trzypokojowe i jeden czteropokojowy, a także wolnostojącej willi. Budynki posiadają certyfikat PassivHaus oraz CasaClima i zapewniają wszystkie wygody nowoczesnych, prywatnych miejsc noclegowych, z tą różnicą, że ich głównym celem jest zminimalizowanie wpływu na środowisko.

Wakacyjne apartamenty nad jeziorem Garda: ekologiczna rezydencja

Co oznacza termin rezydencja ekologiczna? Takie nazewnictwo wynika ze spełnienia pewnych kryteriów, w tym wypadku PassivHaus i CasaClima. Głównym celem podczas projektowania wakacyjnych apartamentów nad jeziorem Garda było stworzenie obiektów o niskim zużyciu energii, takich, które będą przyjazne dla środowiska bez konieczności rezygnacji z nowoczesnych wygód. W ten sposób, z użyciem ekologicznych materiałów i wykończeń, powstały:
- Apartament Girasole
- Apartament Iris
- Apartament Rosa
- Willa Fior di Sole
Każdy z apartamentów posiada izolację cieplną, która pozwala na znaczną oszczędność energii, oraz jest zasilany energią elektryczną pozyskiwaną z odnawialnych źródeł. Wszystkie zielone strefy, które otaczają wakacyjne apartamenty nad jeziorem Garda, nawadniane są za pomocą systemu podziemnego, który pozwala utrzymywać rośliny w dobrym stanie nie marnując przy tym wody.

Wakacyjne apartamenty nad jeziorem Garda: Girasole i Iris

Te pełne światła trzypokojowe apartamenty znajdują się na parterze ekorezydencji i w swoich wnętrzach mogą ugościć 4+2 osoby. Oznacza to, że mogą okazać się idealnym rozwiązaniem zarówno dla rodziny, jak i dla grupy przyjaciół. Wakacyjne apartamenty nad jeziorem Garda posiadają jedną sypialnię małżeńską i jeden pokój z łóżkiem piętrowym, salon z całkowicie wyposażonym aneksem kuchennym, rozkładaną kanapą, telewizorem, a także prywatną łazienkę z prysznicem i wszelkimi udogodnieniami. W celu zwiększenia izolacji cieplnej obiektu wszystkie okna i drzwi balkonowe posiadają potrójne szyby i zautomatyzowane markizy. Cechą charakterystyczną tych apartamentów są prywatne werandy o powierzchni 15m2, wyposażone w stół i krzesła, abyście mogli posilić się na świeżym powietrzu i cieszyć otaczającą Was naturą. Znajdziecie tam również leżak, na którym będziecie mogli zrelaksować się, oglądając zachód słońca.

Wakacyjne apartamenty nad jeziorem Garda: Rosa

Na pierwszym piętrze ekorezydencji znajduje się czteropokojowy apartament Rosa, który może ugościć od 6 do 8 osób. Jest idealny dla większych grup przyjaciół lub licznych rodzin. Posiada trzy sypialnie, dwie małżeńskie i jedną z łóżkami jednoosobowymi, dwie prywatne łazienki z prysznicem, salon z wyposażonym aneksem kuchennym, rozkładaną kanapą i telewizją satelitarną. O jego wyjątkowości stanowi przepiękny taras o powierzchni 30m2 ze stołem i krzesłami, gdzie możecie gromadzić się na obiady czy kolację.