Weekend nad jeziorem Garda: pomysły i inspiracje

nowość / okoliczne tereny
Powszechnie wiadomo, że nawet całe życie to za mało, aby odkryć piękno jeziora Garda, lecz mimo to  każda godzina spędzona w tym rajskim zakątku jest czystą magią. Jeśli więc macie mało czasu do  dyspozycji i nie możecie spędzić u nas długich wakacji, nawet zwykły weekend nad jeziorem Garda może dodać Wam energii. Dzisiaj chcemy zostać Waszym źródłem inspiracji. Zespół campingu Baia Verde nad jeziorem Garda, znajdującego się w Manerba na zachodnim wybrzeżu, ma interesujące i  użyteczne pomysły na Wasz weekendowy pobyt.

Weekend z rodziną i z dziećmi nad jeziorem Garda

Nad jeziorem Garda jest wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia z dziećmi i wycieczek do  zorganizowania, a my spróbujemy zaproponować Wam te najlepsze. Zacznijmy od parku rozrywki w  pełnym tego słowa znaczeniu, od Gardalandu. Park oddalony jest o około pół godziny od naszej turystycznej wioski, a w jego okolicach znajdują się również: Park Natura Viva, zoo z wielkim safari, w  którym będziecie mogli zobaczyć zwierzęta z całego świata; Movieland i Caneva, dwa tematyczne parki, pierwszy poświęcony filmom i kreskówkom, drugi to aquapark, idealny na lato; Giardino Sigurtà, wielki zielony park, pełen fantastycznych kwiatów i innych roślin.
Nie brakuje również basenów. Spośród nich chcielibyśmy wspomnieć o Quiete i Prato Blu z animacjami czasu wolnego i sympatycznymi zabawami w wodzie dla gości w każdym wieku.

Sportowy weekend nad jeziorem Garda dla wielbicieli kolarstwa

Valtenesi czyli kraina znajdująca się nad brzegiem jeziora w rejonie miasta Brescia ma dla Was liczne ścieżki rowerowe oraz górzyste trasy przystosowane do potrzeb kolarzy: każdy z Was znajdzie coś dla  siebie, od prostych tras dla początkujących, po te wymagające większych umiejętności i  wytrzymałości, wszystkie zaś pośród zapierającej dech w piersiach przyrody morenowych wzgórz nad  jeziorem Garda.
Pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą rower! Choć nawet to nie jest niezbędne, gdyż nasz zespół przekaże Wam materiały informacyjne, dzięki którym będziecie mogli wynająć każdy rodzaj dwukołowców, również te elektryczne.
Radzimy wybrać okresy poza samym szczytem sezonu, aby nie napotkać dużego ruchu na drodze krajowej i pokonywać kolejne kilometry spokojnie i bezpiecznie.

Romantyczny weekend nad jeziorem Garda: romantyczny wypad

Właśnie tak, największe jezioro we Włoszech jest idealnym miejscem na mały romantyczny wyjazd ze  swoją drugą połową. Czy odczuliście kiedykolwiek potrzebę zostawienia za sobą, choć na kilka dni, pracy oraz wszystkich codziennych zmartwień, aby uciec z partnerem bądź partnerką i ”naładować baterie”? Znakomicie, Baia Verde jest więc idealnym miejscem na Wasz romantyczny wypad. Polecamy Wam kolacje przy świetle świec w najlepszych restauracjach w okolicy, abyście mogli skosztować wspaniałych lokalnych produktów, wschody i zachody słońca na plaży znajdującej się naprzeciw campingu (nie bez powodu nazywanej La Romantica), ale również ucieczkę do pobliskich Term w  Sirmione, by skorzystać z masaży i programów odnowy biologicznej dla par.

Skorzystaj z licznych ofert weekendowych nad jeziorem Garda w Baia Verde i bądź na bieżąco w sieciach społecznościowych, wkrótce wiele nowości!