Wakacje nad jeziorem Garda we Włoszech: Green Pass

nowość
W jaki sposób można się przemieszczać w wakacje 2021? Jakie zasady obowiązują w przypadku podróży zagranicznej? Czym jest Green Pass, o którym tyle słyszeliśmy? Dzisiaj odpowiemy na wszystkie Wasze pytania techniczne, a w międzyczasie przypominamy Wam, że camping Baia Verde nad jeziorem Garda został oficjalny otwarty 28 kwietnia. Czekamy na Was!

Green Pass na wakacje we Włoszech nad jeziorem Garda

Green Pass jest cyfrowym certyfikatem, dzięki któremu osoby zaszczepione przeciw Covid-19 mogą swobodnie odbywać międzynarodowe podróże bez żadnych restrykcji. Obecnie Unia Europejska jest w trakcie ustalania wszystkich szczegółów, a w międzyczasie Włochy przygotowują Pass Verde odpowiadający zunifikowanemu modelowi europejskiemu. Mowa o narzędziu wykorzystywanym już w niektórych krajach, aby opanować pandemię i ograniczyć rozprzestrzenianie się niebezpiecznych wirusów.

Green Pass jest darmowym dokumentem w formie cyfrowej i papierowej, bezpiecznym i zapewniającym ochronę prywatności, dostępnym w języku narodowym oraz w języku angielskim. Wyposażony jest w kod QR, który umożliwia jego szybkie odczytanie również za pomocą smartfona.
Wydawany jest, gdy dana osoba:
- została zaszczepiona przeciw Covid-19,
- otrzymała negatywny wynik testu,
- pokonała chorobę i jest całkowicie zdrowa.

Green Pass wspiera turystykę w wakacje 2021

Certyfikat pozwala na podróżowanie bez restrykcji we własnym kraju oraz za granicą w jakichkolwiek celach, również turystycznych, wszystkim osobom, które zarażenie wirusem mają za sobą i które już wyzdrowiały, tym, które przy pomocy negatywnego wyniku testu udowodnią, że nie są nosicielami wirusa, a także stale rosnącej liczbie osób zaszczepionych.

Jak otrzymać Green Pass

Otrzymanie Europejskiego Green Pass możliwe będzie od czerwca. Istnieje natomiast możliwość, że pass włoski wejdzie w życie już w najbliższych dniach.
Zasady obowiązywania certyfikatu:
1. okres ważności o długości 6 miesięcy dla osób, które wyzdrowiały po zarażeniu wirusem lub zostały zaszczepione przeciw Covid-19
2. okres ważności 48 godzin od daty wykonania szybkiego testu przesiewowego lub testu molekularnego z wynikiem negatywnym


Z Pass Verde możliwe będzie swobodne przemieszczanie się także w czerwonej i pomarańczowej strefie, przy zachowaniu dystansowania społecznego oraz konieczności noszenia maseczki.

Odwagi, czekamy na Was z wielkim entuzjazmem. Zorganizowaliśmy dla Was naprawdę wyjątkowe wakacje nad jeziorem Garda. Rezerwujcie i zaczynajcie odliczanie. Lato nadchodzi!