Jezioro Garda: co robić i co zobaczyć podczas wakacji

okoliczne tereny / camping
Zdecydowaliśmy, że podczas zimowej przerwy zbierzemy wszystkie pomysły i porady, którymi codziennie dzielimy się z naszymi gośćmi, i stworzymy prawdziwą check listę rzeczy, które musicie koniecznie zrobić i zobaczyć nad jeziorem Garda podczas Waszego pobytu. Na podstawie Waszych gustów i wymagań, wskażemy Wam fascynujące miejsca, zachwycające smaki i interesujące zajęcia, które dodatkowo wzbogacą Wasze wakacje. Do startu, gotowi… start!


Co robić nad jeziorem Garda: #sport

Kochacie aktywność fizyczną i sport w ogóle? Jezioro Garda da Wam możliwość podjęcia różnorodnej aktywności fizycznej, od ćwiczeń po eksperymentowanie z nowymi dla Was dyscyplinami sportowymi, a wszystko to pośród naturalnego, jedynego w swoim rodzaju krajobrazu. Jeśli tak przyjemne jest utrzymywanie swojego ciała w dobrej formie, to o ile piękniejsze będzie robienie tego na świeżym powietrzu, pośród natury, na górskich szlakach wznoszących się nad jeziorem albo wręcz w jego błękitnych wodach!

1 – kolarstwo. Camping Baia Verde znajduje się pośród gęstej sieci ścieżek rowerowych w rejonie Valtenesi, które rozgałęziają się i prowadzą na północne i południowe wybrzeże jeziora. Naprawdę wielu gości dociera do naszego campingu z własnymi rowerami i są gotowi odkrywać Gardę z siodełka swojego dwukołowca. Dla tych, którzy nie mogą przywieźć swojego roweru na terenie naszej turystycznej wioski uruchomiliśmy od zeszłego sezonu usługę wypożyczania rowerów, a także rowerów elektrycznych, e-bike.

2 – windsurfing. Jak moglibyśmy nie wymienić sportu, który narodził się właśnie tu, nad jeziorem Garda? Windurfing jest jednym z ulubionych sportów, zwłaszcza w górnej części Gardy, gdzie wieje idealny wiatr do tego, aby wskoczyć na deskę i wykonać parę niezwykłych akrobacji. Znajdziecie tu wiele szkół i instruktorów, dzięki którym, o każdej porze, będziecie mogli uczyć się i bawić, jak nigdy dotąd. Spróbujcie, żeby uwierzyć!

3 – golf. Relaksujący sport, który jednocześnie wymaga dużego skupienia i daje możliwość obcowania z naturą nad jeziorem Garda poprzez miłe spędzanie czasu pośród zielonych łąk i typowej dla tego regionu roślinności. Na zachodnim wybrzeżu znajdziecie wiele pól golfowych, Waszej uwadze polecamy między innymi Golf Bogliaco (w Toscolano Maderno, około 15 min od naszego campingu) oraz GardaGolf Country Club w Soiano i Golf Club il Colombaro w Salò znajdujące się jeszcze bliżej turystycznej wioski Baia Verde.


Co zobaczyć nad jeziorem Garda: #kultura

Jeśli chcecie dogłębnie poznać historię i kulturę tego rajskiego zakątka na ziemi, polecamy Wam najbardziej malownicze miejsca.

1 – Vittoriale degli Italiani. Położony w Gardone Riviera, niegdyś zamieszkiwany przez Gabriele d’Annunzio, obecnie to muzeum pod gołym niebem. Można tu skorzystać z oprowadzania z przewodnikiem lub wziąć udział w jednym z wielu zapierających dech w piersiach wydarzeń kulturalnych, koncertów czy spektakli odbywających się w otwartym amfiteatrze z widokiem na jezioro.

2 – Mu.Sa w Salò. Niedawno powstałe w Salò muzeum na terenie kościoła pw. Świętej Justyny (Chiesa di Santa Giustina) z 1587 roku. W swoich wnętrzach gości interesujące i unikalne zbiory naukowe oraz kolekcje dzieł sztuki, często sygnowane nazwiskami znanych na całym świecie artystów. Muzeum jest otwarte przez cały rok.

3 – Groty Catullo. Stanowisko archeologiczne, imponujący przykład willi z okresu starożytnego Rzymu. To najlepiej zachowany obiekt tego typu w północnych Włoszech. Do zwiedzenia razem z muzeum, które gości liczne znaleziska pochodzące właśnie z tutejszych wykopalisk.