Wakacje nad jeziorem Garda… na rowerze

sport / Uslugi / okoliczne tereny
Jezioro Garda, mała perła, klejnot północnych Włoch i Lombardii, jest jedną z najbardziej obleganych destynacji zarówno na wiosenne, jak i na letnie wakacje. Co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata, gotowych na odkrywanie piękna krajobrazu, historii i  kultury, które kryją się w każdym zakątki i w każdym aspekcie tej okolicy. Dzisiaj zwracamy się do osób kochających sport. Właśnie tak, jezioro Garda jest idealnym miejscem dla  tych, którzy chcą uprawiać sport pod gołym niebem podczas wakacji. Można wręcz powiedzieć, że sport wydaje się być jednym z najlepszych sposobów odkrywania wszystkich pobliskich terenów. Oto specjalnie dla Was przedstawiamy propozycję wakacji nad jeziorem Garda… na rowerze!
 

Ścieżki rowerowe zachodniego wybrzeża jeziora Garda

Jazda rowerem pośród tego cudownego, naturalnego krajobrazu jest doświadczeniem, którego nie można przegapić. Zapomnijcie o korkach czy miejskim smogu, odkryjcie typową dla  tego regionu roślinność i urok rowerowych wypraw pod błękitnym, niemal bajkowym niebem. Camping Baia Verde, położony w Manerba sul Garda, znajduje się w samym centrum gęstej sieci ścieżek rowerowych, jedna inna od drugiej, które pozwolą bezpiecznie odkrywać jedyne w  swoim rodzaju, charakterystyczne i zdecydowanie emocjonujące krajobrazy. Jedne znajdują się bardzo blisko naszej turystycznej wioski, drugie troszkę dalej, jak na przykład znany szlak rowerowy Limone sul Garda na skalnej ścianie bezpośrednio nad wodą jeziora, o  niskim poziomie trudności, odpowiedni dla wszystkich odwiedzających lub inne bardziej wymagające trasy dla bardziej zaawansowanych kolarzy. Znajdzie się coś dla wszystkich.

Zostawiamy Wam tu dwa bezpośrednie linki, abyście mogli odkryć szczegóły dotyczące najbardziej interesujących ścieżek rowerowych nad Gardą:
1.    http://www.tuttogarda.it/guida_piste_ciclabili.html
2.    http://www.gardabelloebuono.it/Ciclabili
Jeśli natomiast macie ochotę popedałować niezwykle popularnym szlakiem Limone, tutaj znajdziecie dokładniejsze informacje:
https://www.ideegreen.it/ciclabile-limone-sul-garda-118455.html


Korzyści, które płyną z jazdy na rowerze również podczas wakacji nad Gardą

Jazda na rowerze jest dobra dla zdrowia, co do tego wszyscy się zgadzamy. To sport aerobowy, a zatem idealny dla tych, którzy chcą stracić na wadze, wzmocnić sylwetkę i  zyskać poprawną postawę. Wskazany jest także dla osób, które cierpią na bóle pleców i  lumbago.
A czy wiecie, że stanowi także dobre narzędzie w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego, a więc po prostu służy sercu, a także obniża poziom stresu i w naturalny sposób zmniejsza depresję, stymulując wytwarzanie endorfin?
Jeśli dodacie do tego możliwość oddychania świeżym i czystym powietrzem, podziwiania Waszymi oczami przepięknych miejsc, spędzenia miło czasu z najdroższymi przyjaciółmi lub  z Waszą rodziną, zregenerowania się w 100% naturalny sposób, sprawa będzie przesądzona.
 

Usługi w Baia Verde w turystyce rowerowej nad jeziorem Garda

Wspieramy przede wszystkim aktywne spędzanie czasu, pozwalające odkryć cudowne tereny, które nas otaczają. Nowością sezonu 2019 na naszym campingu Baia Verde jest możliwość wypożyczenia w 100% ekologicznych city-bike lub e-bike bezpośrednio na terenie naszej turystycznej wioski. Przy rezerwacji rowerów z wyprzedzeniem otrzymacie 10% zniżkę za  dzień wynajmu.