Jeden turysta na dwóch szuka „zielonych” wakacji nad jeziorem Garda

camping / okoliczne tereny / nowość
Najnowsze badanie Espresso Communication, któremu poddano 1.200 osób między 18 a 65 rokiem życia, pokazało, że Włosi preferują „zielone”, zrównoważone wakacje. Na fali tych wielkich zmian w świadomości ekologicznej turystów, coraz więcej obiektów inwestuje środki finansowe w optymalizowanie urządzeń i w taką organizację swojej turystycznej oferty, aby jak najlepiej chronić środowisko. Jakiś przykład takich działań? Należy zwrócić uwagę na zużycie zasobów, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, ofertę produktów pochodzących z bezpośredniego sąsiedztwa, bez konieczności transportowania ich na duże odległości, wykorzystanie transportu zbiorowego i zrównoważonego, a także częstsze użycie rowerów zamiast samochodów itp.
Camping Baia Verde – Zielona Zatoka jest idealnym miejscem na „zielone” wakacje nad jeziorem Garda. W ciągu kilku lat całkowicie odnowił wchodzące w jego skład obiekty, aby stały się jak najbardziej ekologiczne i zasobooszczędne, znacząco ograniczając w ten sposób wpływ na środowisko. Działania te dotyczyły zarówno strefy campingowej, jak i nowej ekorezydencji Baia dei Fiori – Zatoka Kwiatów, która została zbudowana według zasad ekobudownictwa oraz uzyskała certyfikat PassivHaus.

A dlaczego coraz więcej turystów poszukuje „zielonych” wakacji nad jeziorem Garda?

świadomość: 6 na 10 osób uważa, że świat należy chronić coraz intensywniej;
prawdziwe poznanie okolicy: 5 na 10 osób chce poznać jezioro Garda takim, jakim jest naprawdę, w bliskim kontakcie z naturą , bez dodatkowej infrastruktury;
dobry stan psychofizyczny: 4 na 10 osób uważają, że tylko w ten sposób można osiągnąć dobry stan ducha i ciała i całkowicie pozbyć się skumulowanego stresu;
enogastronomia: podczas „zielonych” wakacji nad jeziorem Garda nie może zabraknąć degustacji licznych produktów charakterystycznych dla tego miejsca, od serów po ryby, od oliwy po wina.

Prawdziwy trend ostatnich lat, filozofia życia która widoczna jest również w wyborach miejsca na letnie wakacje... Dzisiaj opowiemy Wam o zielonych wakacjach nad jeziorem Garda. Poszanowanie dla środowiska naturalnego, ochrona okolicznych terenów i dbałość o nasze małe, codzienne zachowania, które pozwalają uniknąć marnotrawienia zasobów naturalnych i energii, stały się, na szczęście, stylem życia, który podziela wiele osób. Odebraliśmy sygnały alarmowe, które wysyła nam natura i musimy zmienić nasz styl życia, żeby chronić, to co nam podarowała.
Wiecie, że wszystko to może dotyczyć również Waszych wakacji? Właśnie tak, możecie wybrać na wakacje piękne miejsce, zatrzymać się w obiekcie, który w równej mierze dba o środowisko, jak i przykłada uwagę do Waszych zachowań i działań mających na celu jego ochronę, a tym samym pozwala Wam uczynić dbałość o środowisko ważną częścią Waszego życia. My z campingu Baia Verde podzielamy Waszą filozofię w 100%. Znajdujemy się pośród dziewiczej natury regionu Valtenesi, otoczeni drzewami i lokalną roślinnością. Zainwestowaliśmy nasze zasoby, aby zainstalować na campingu termiczne panele słoneczne do podgrzewania wody, a także panele fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej. Na dodatek na terenie całej naszej turystycznej wioski proponujemy segregację odpadów.

Zielone wakacje nad Gardą: miejsca campingowe czy apartamenty PassivHaus?

Wszystkim, którzy chcą spędzić przyjazne środowisku wakacje na terenie naszej turystycznej wioski proponujemy dwa bardzo różniące się od siebie miejsca noclegowe.
- Miejsca campingowe dla Camperów i Namiotów
W zeszłym roku, camping Baia Verde zakupił rozległą strefę green z bezpośrednim dostępem do jeziora, w całości zdominowaną przez dziewiczą przyrodę i przeznaczoną na miejsca campingowe. Tego roku udoskonaliliśmy tę wielką przestrzeń i zbudowaliśmy nowy budynek sanitarny. Cała reszta czyli obecność typowej dla tej okolicy roślinności pozostaje niezmienna. Na Wasze namioty i campery proponujemy tutaj ocienione przez wiekowe drzewa, trawiaste miejsca campingowe, których granice wyznaczają rodzime gatunki roślin.

- Trzypokojowe i czteropokojowe lokale Baia dei Fiori
Innym rozwiązaniem, całkowicie odmiennym od poprzedniego, jest wynajem jednego z naszych nowych apartamentów w Rezydencji Baia dei Fiori, na terenie naszego campingu. Mowa tu o wyjątkowym obiekcie z certyfikatem PassivHaus, wybudowanym zgodnie z zasadami biobudownictwa, w poszanowaniu środowiska i przy użyciu lokalnych produktów, których nie trzeba transportować na duże odległości. Są to bardzo nowoczesne apartamenty, w których zastosowano wszelkie rozwiązania pozwalające oszczędzić energię, idealne dla osób, które chcą przeżyć zielone wakacje nad jeziorem Garda, ale bez konieczności rezygnowania z luksusu i wygody. Nasze rozwiązania zostały także wymienione w czasopiśmie Glamping. Zapraszamy Was do lektury naszego poprzedniego artykułu, w którym mowa właśnie o nowych wakacjach między luksusem a naturą nad Gardą.

Jak zorganizować zielone wakacje nad jeziorem Garda?

Czujecie konieczność spędzenia Waszych letnich wakacji w ekologiczny sposób? Oto specjalnie dla Was parę ważnych sugestii, które pomogą Wam zorganizować wakacje w jak największym poszanowaniu dla natury.

1. NIE DRUKUJCIE BILETU
Jeśli macie bilet na samolot, pociąg lub autobus czy też dowód rezerwacji w obiekcie, który będzie Was gościł, nie drukujcie go. Oszczędzajcie papier i wybierzcie wersję cyfrową. W ten sposób będziecie również mieli pewność, że nigdy nie zgubicie tych dokumentów!
2. WYBIERZCIE EKOLOGICZNY OBIEKT
Jeśli naprawdę chcecie przeżyć ekologiczne wakacje nad jeziorem Garda, musicie postawić na obiekt, który podziela Waszą filozofię, a więc taki, który przywiązuje wagę do walki z marnotrawstwem, do oszczędności energii, do użycia lokalnych produktów, których nie trzeba przewozić oraz do ochrony środowiska.
3. PODRÓŻUJCIE Z JAK NAJMNIEJSZYM BAGAŻEM
Ograniczcie swój bagaż do minimum, nie bierzcie ze sobą przedmiotów, które nie będą Wam potrzebne czy zbyt dużej liczby ubrań na zmianę. Pamiętajcie, że podróżowanie z lekkimi walizkami albo wręcz tylko z jednym podręcznym bagażem jest również bardzo wygodne.
4. PRZEMIESZCZANIE SIĘ
Jeśli musicie przemieszczać się na znaczne odległości, wybierajcie oczywiście środki transportu publicznego, ale doceniajcie także możliwość wypożyczenia rowerów, które umożliwią Wam dotarcie do wielu ukrytych i malowniczych miejsc. Naprawdę warto podziwiać je z siodełka Waszego dwukołowca.
5. WYBIERAJCIE LOKALNE PRODUKTY
Nie zapominajcie skosztować produktów typowych dla danego regionu, których nie trzeba transportować na duże odległości (polecamy Wam olej, wino, sery, ryby z naszego jeziora, trufle itd.), które sprawdzą się idealnie także jako prezenty z podróży dla przyjaciół czy rodziny.

Camping Baia Verde jest już oficjalnie otwarty!

Jeśli udało nam się Was przekonać, nie pozostaje Wam nic innego, jak zarezerwować Wasze zielone i ekologiczne wakacje. Tylko w ten sposób będą one prawdziwym panaceum dla duszy i ciała! Jak to zrobić? To proste, użyjcie zakładki booking na stronie internetowej Baia Verde. Camping jest oficjalnie otwarty od 13 kwietnia, a my jesteśmy pełni entuzjazmu, jak nigdy wcześniej. Zarezerwujcie nocleg, w którymś z naszych obiektów i zacznijcie odliczanie.