Camping Baia Verde nad jeziorem Garda jest… glampingiem

camping / nowość / okoliczne tereny
„Wielkość” campingu ocenia się na podstawie tego, w jaki sposób jest on w stanie odpowiedzieć na wymagania turystów, które zmieniają się każdego roku. W związku z tym każdy sezon przynosi ze sobą jakieś nowości, nowe potrzeby, szczególne prośby. My z Baia Verde staramy się zawsze dotrzymywać kroku czasom, a wręcz je wyprzedzać, aby proponować naszym gościom innowacyjne i jedyne w swoim rodzaju wakacje.
Dominującym trendem zeszłego roku było poszukiwanie ekologicznych obiektów na wakacje w stylu „green”. W tym roku coraz więcej zwolenników zdobywa glamping i wszystko wskazuje na to, że tendencja ta utrzyma się również w kolejnym sezonie. Co oznacza glamping? I czym różni się od  zwykłego campingu? Spróbujemy rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości, ponieważ Baia Verde stał się wspaniałym glampingiem nad jeziorem Garda.


Glamping nad jeziorem Garda: co to takiego?

Pod pojęciem glamping (od glamour i camping) rozumie się nowy rodzaj zakwaterowania na czas wakacji, złoty środek między luksusem a „zielonymi” wakacjami. Moglibyśmy określić takie miejsce jako przyjazny środowisku luksus. Przykłada się tu wielką uwagę do poszanowania natury i okolicznych terenów, nie rezygnując jednocześnie z wygody i usług na najwyższym poziomie.
Camping zazwyczaj oddaje Wam do dyspozycji miejsca campingowe, gdzie po przybyciu możecie rozbić należące do Was namioty i rozstawić cały pozostały sprzęt campingowy. Koszt takiego pobytu jest na ogół stosunkowo niski, dlatego też można sobie pozwolić nawet na długie wakacje. Campingi umożliwiają także swobodne przemieszczanie się i noclegi w różnych miejscach. Nie bez powodu nadal jest to ulubiony sposób zakwaterowania studentów.
Glamping natomiast oddaje Wam do dyspozycji obiekty już zorganizowanie, zazwyczaj specjalne namioty, innowacyjne i designerskie domki campingowe, przyjazne środowisku apartamenty oraz inne rozwiązania tego rodzaju. Szczególną uwagę przykłada się do wyposażenia, które jest dobrze przemyślane, zgodne z ostatnimi trendami, funkcjonalne i wyjątkowe. To samo tyczy się usług, a więc wszelkie oczekiwania względem ogrzewania, pościeli i jakości tkanin, będących częścią wystroju, muszą zostać spełnione.
Glamping kochają turyści, którzy chcą doświadczyć wakacji na łonie natury, ale w wielkim stylu i z klasą! W tym przypadku cena nie musi być bardzo niska, za to adekwatna do proponowanego rozwiązania.

Podobieństwa i różnice między campingiem i glampingiem nad jeziorem Garda

W naszej turystycznej wiosce współistnieją obie rzeczywistości, więc bardzo dobrze znamy elementy, które je łączą i dzielą.

Podobieństwa:
1. Kontakt z naturą
Wszystkie strefy campingu Baia Verde pozwolą Wam całkowicie zanurzyć się w typowej dla tego miejsca przyrodzie, oddychać czystym powietrzem, poczuć spokój. Miejsca campingowe są ocienione przez wiekowe drzewa, ogród ekorezydencji otoczony jest roślinnością charakterystyczną dla tego regionu, strefę domków campingowych  upiększają zaś kwiaty i dziko rosnące rośliny.
2. Skrojone na Waszą miarę usługi.
Zdecydowaliśmy się zaproponować wszystkim gościom naszej turystycznej wioski, bez względu na rodzaj zakwaterowania, najwyższej jakości usługi. Do Waszej dyspozycji oddajemy 3 duże baseny z animacją czasu wolnego, plac zabaw dla dzieci, restaurację-pizzerię, mini market, bar, wypożyczalnię elektrycznych rowerów i wiele więcej.

Różnice:
1. Jakość i szczegóły dotyczące zakwaterowania

Obiekty turystyczne, które należą do strefy glampingowej, jeśli nie są zupełne nowe, to powstały stosunkowo niedawno. Cieszą oko najnowszej generacji wyglądem i designem, od części zewnętrznej po wyposażenie wnętrz dopracowane są w najmniejszym detalu i wyróżniają się wysoką jakością. Udogodnienia dostępne w samych obiektach są tym, co robi szczególną różnicę.
2. Luksus bez ostentacji
Osoby, które poszukają glampingu nad jeziorem Garda, oczekują miejsca jak z pocztówki, ale bez zbędnego nadęcia, aby nie tracić z oczu tego, co najważniejsze: terenu, na którym położony jest obiekt, jego aspektu „green” i pięknej okolicy. To klienci zdecydowanie różniący się od tych, którzy wybierają hotele z wieloma gwiazdkami, ale jednakowo wymagająca.


Camping Baia Verde nad jeziorem Garda jest… glampingiem!

Właśnie tak, nasz camping, a właściwie glamping, dzięki specjalnej ofercie, która wyróżnia sezon turystyczny 2019, został umieszczony w magazynie Glamping Guide. Mowa tu dokładnie o Baia dei Fiori, Villetta Fior di Sole oraz nowych domkach campingowych Green Suite.
  • Baia dei Fiori jest ekorezydencją zbudowaną zgodnie z protokołem PassivHouse według zasad ekobudownictwa, w poszanowaniu okolicznych terenów, wybierając lokalne materiały, które nie musiały być transportowane na duże odległości i zapewniając wszystkie możliwe urządzenia do oszczędzania energii (panele słoneczne, systemy hydrauliczne, pompy ciepła i wiele więcej). W tym obiekcie oddajemy do Waszej dyspozycji 3 wyjątkowe apartamenty, dwa trzypokojowe i jeden czteropokojowy, dopracowane w każdym detalu, z luksusowym i nowoczesnym wyposażeniem, pięknymi łazienkami, ekskluzywnymi usługami i wielkimi przestrzeniami pod gołym niebem, które umożliwiają cieszenie się okoliczną naturą.
     
  • Villetta Fior di Sole jest wolnostojącym trzypokojowym lokalem o powierzchni 80,7 m2, prawdziwa prywatna willa pośród przyrody na campingu Baia Verde. Jest parterowym budynkiem, ma własne wejście i wyposażony ogród do wyłącznego użytku mieszkańców willi oraz innowacyjne wnętrza wysokiej jakości. Może w nim gościć do 4+2 osób.
     
  • Green Suite jest naszą ostatnią propozycją super ekskluzywnych domków campingowych położonych w najbardziej zielonej i spokojnej części naszej turystycznej wioski. Mowa tu o wyjątkowo wygodnym, eleganckim, przestronnym obiekcie, idealnym dla rodzin, umeblowanym z dbałością o szczegóły i doskonale wyposażonym, z możliwością korzystania ze wszystkich usług dostępnych na campingu. Każdy detal został pieczołowicie zaplanowany, włączając w to wybór zastawy stołowej i tkanin użytych w naszych domkach campingowych.
Szukacie perfekcyjnego miejsca na wakacje na łonie przyrody, ale w stylowym, luksusowym i designerskim otoczeniu? Jesteście we właściwym miejscu, skontaktujcie się z nami, aby zapytać o dostępność naszych obiektów, a także w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.


„Zielone” cechy naszego campingu – a właściwie glampingu – nad jeziorem Garda

W naszej turystycznej wiosce zainstalowaliśmy panele słoneczne ostatniej generacji do podgrzewania wody sanitarnej oraz wody do naszego wyjątkowego, romantycznego basenu z 8 stanowiskami do hydromasażu i kolorowym oświetleniem, położonego pod gołym niebem na dachu głównego budynku campingu.
Nie brakuje tu także fotowoltaicznych paneli do produkcji energii elektrycznej używanej na campingu. W ten sposób jesteśmy w stanie wykorzystać 100% energii, która przez cały sezon dociera do nas z naszego gorącego słońca.  
Na całym naszym terenie proponujemy segregację odpadów, aby wspierać recycling jak największej ilości materiałów i uświadamiać wszystkich odwiedzających nasz camping na temat ochrony środowiska.
Ostatnią cechą glampingu Baia Verde nad jeziorem Garda, która czyni go naprawdę „zielonym”, jest aspekt naturalny: brak asfaltowych dróg, co ułatwia wchłanianie wody deszczowej, oraz mnogość typowej dla tego regionu, przepięknie pachnącej i zachwycająco się prezentującej roślinności.

Zanurzcie się w tym rajskim zakątku na ziemi, naprawdę warto.
Aby zgłębić temat „zielonych wakacji nad jeziorem Garda”, zapraszamy Was do przeczytania naszego artykułu pełnego rad i ciekawostek dotyczących tego, w jaki sposób zorganizować Wasze wyjątkowe, ekologiczne wakacje nad Gardą.


Wakacje nad jeziorem Garda 2022: cennik i oferty naszego glampingu

Pomyśleliśmy również o promocji na Twoje następne wakacje nad jeziorem Garda na naszym glampingu: JEDEN DARMOWY DZIEŃ w okresie od 10 września do 5 listopada 2022 – przy pobycie w domkach campingowych lub w apartamencie na przynajmniej 7 nocy, Baia Verde daje Ci w prezencie jeden dzień, a więc zapłacisz tylko za 6 nocy.

Jeśli natomiast wybierzecie miejsca campingowe na campingu Baia Verde, proponujemy pakiet weekendowy (na pobyt od piątku do soboty lub niedzieli wieczorem) oraz konwencje ACSI 2022 – ANWB 2022 – ADAC 2022 – BEST DEAL 2022.

Jesteśmy otwarci do 5 listopada 2022, czekamy na Ciebie.

Rezerwujcie licznie przy użyciu naszego booking online lub kontaktujcie się z nami bezpośrednio.